21. díl - Zdivočelá země III.

21. díl - Zdivočelá země III.

Třetí řada seriálu se odehrává v od srpna 1968 do roku 1970 a zahrnuje tak okupaci, těsné pookupační období a nástup normalizace.

Je třeba říci hned, že osudy hrdinů právě tak, jak tomu bylo v prvních dvou pokračováních, se odvíjejí od politické situace v naší zemi a mapují ji. A to je také důvod, proč jsme tento seriál natočili. Není to tedy žádná nezávazná a ryze odpočinková zábava, a to je přednost díla. Můžeme-li zvolit přirovnání, v případě Zdivočelé země jde o třicet dva dílů, které vidí osudy této země jinak než v skoro tomtéž počtu dílů "major Zeman."

Neznamená to ovšem, že by třetí řada seriálu neměla aspirace na diváckou úspěšnost, či že by pro ni neměla dostatečné předpoklady. Jde o rodinné příběhy známých a oblíbených hrdinů, v nichž hraje roli láska, rodinná soudržnost, přátelská pospolitost, romantika, napětí a detektivní podezření. A zároveň, samozřejmě, osobní statečnost či podlost v politických postojích. Celkový tón ale není vůči divákovi konfrontační: tj. nestaví mu okázale na oči, že se divák eventuálně zachoval v normalizaci zbaběle, zatímco naši hrdinové byli neohroženě chrabří. Naopak, autoři seriálu většinou nesoudí lidi, protože vidí jejich svízelnou situaci.

Tento díl Zdivočelé země online ke shlédnutí